Sikke ile kendi projenizi geliştirin

Sikke Platformu yol haritasında bir dönüm noktasına daha geldik.

Daha önce duyurusunu yaptığımız sikke platformu üzerinden projeleriniz için fon toplama ve kendi kripto parasını geliştirmek isteyenler için alt yapı hizmetimiz bugün itibariyle devreye alındı.

Neler Yapılabilecek?

1- Bir fikri veya projesi olanlar Sikke Platformu üzerinden herhangi bir ücret ödemeden projelerini duyurabilir ve SKK olarak fon toplayabilir.

2- Kendi kripto parasını geliştirmek isteyenler yine platform üzerinden projesini duyurabilir ve belirlediği özelliklere sahip kripto paralarını geliştirebilirler.

Nasıl yapılır?

https://wallet.sikke.com.tr oturum açtıktan sonra anasayfada yer alan “Kendi Kripto Paranı Oluştur” veya “Projen İçin Fon topla” bağlantıları ile projenizi hazırlayabilirsiniz.

Proje Onay Süreçleri
 1. Proje İçin Fon Toplama : Proje girişinizin ardından, projeniz editöryel denetime sunulur ve uygun görülürse sikke platformunda yayınlanır.
 2. Kendi Kripto Paranız : Proje sikke platformuna tanımlandıktan sonra;
  1. Kripto paranızın sikke cüzdanlarında çalışması için belirtilen cüzdana sistem tarafından hesaplanan miktar kadar SKK yatırmalısınız. (*)
  2. Ödeme onaylandıktan sonra proje yayınlanmaya hazır hale gelir.
  3. “Zaman Tüneli” düzenlemesini yapınız. En az 3 adet timeline girmelisiniz
  4. Projenizi yayınlamak için proje sayfasında “Projeyi Yayınla” düğmesi belirir. Proje bu aşamada yayınlanmaya hazır hale gelir
  5. Projenizi son bir kez detaylı bir şekilde inceleyip hata ve eksiklerinizi giderip “Projeyi Yayınlabilirsiniz”
  6. Yayınlanan projeler ağa kayıt edilip bir daha düzenlemez
  7. Kripto paranızı kullanabilmek için  dilerseniz sikke.gitlab.io ‘da bulunan dökümantasyonu kullanarak kendi cüzdanınızı geliştirebilir veya onay ve doğrulama aşaması sonrası wallet.sikke.com.tr üzerinden gönderim yapabilirsiniz.
Proje Ödeme Süreçleri
 1. Proje İçin Fon Toplama : Projenizi sikke platformuna eklerken belirtmiş olduğunuz cüzdan projeniz onaylandıktan sonra bağış alımına açılacaktır.
  Cüzdan’da biriken kripto paraları dilediğiniz zaman kullanabilirsiniz.
 2. Kendi Kripto Paranız : Bu tür projelerde suistimallerin önüne geçebilmek için anket sistemi uygulanmaktadır. Projeniz için her timeline’da belirttiğiniz bir ayak için iki adet Sikke (EVET/HAYIR) anket cüzdanı oluşturulur. Timeline’nın ayak bitiş tarihinin ertesi günü 1 hafta sürecek anketler yayınlanmaya başlar. 1 Hafta sonunda EVET veya HAYIR hangi cüzdanda daha çok para birikirse o kazanmış varsayılır. EVET kazanırsa proje sahibine talep ettiği kadar SKK gönderilir ve o cüzdana ödeme yapanlara ise yaptığı ödeme karşılığında ilgili kripto paranın değişim oranı kadar projeye ait kripto para gönderilir. Eğer HAYIR çıkar ise proje sonlandırılıp o proje cüzdanlarına ödeme yapanların paraları iade edilir.
Kripto param borsalarda listelenebilir mi?

Sikke platformunda geliştirilen kripto paralar; sikke ile entegrasyonu tamamlanan başta parifix.com olmak üzere sikke platformu ile entegrasyon yapan tüm borsalarda listelenebilir. Parifix.com borsasında listeleme başvurusu için buraya tıklayabilirsiniz.