Hata ve eksiklerimizi sizlerin katkılarıyla düzeltmeye gayret ediyoruz…

Sikke Projemiz için yapılan eleştiri ve övgüleri dikkatle takip ediyor, hata ve eksiklerimizi sizlerin katkılarıyla düzeltmeye gayret ediyoruz. Böyle bir proje ile milletimizin karşısına çıktığımızda çok zorluk çekeceğimizin farkındaydık ve nihayet o süreçten geçiyoruz.

Biz bu süreçte projemiz tamamlanana kadar süreçlerimize odaklanıp dirayetli bir şekilde dik durmaya gayret edip, her eleştiriye veya küfüre karşılık vermeyeceğimizi bildirmek istedim.

Tek bir üzüldüğüm konu var! İnsanlarımız sikkenin bir Osmanlı veya Türk parası olmadığını hala bilmiyor veya kabullenmiyorlar. Geribildirimleri incelediğimizde en çok sikke isminden dolayı eleştiri alıyoruz ama sikke ismi bize bir DogeCoin, TurtleCoin’den (Anlamlarını araştırmanızı tavisye ederim) daha anlamlı… (Arkadaşlarımızın  digital paraların isimlerinin anlamları konulu yazısını okumanızı tavsiye ederim)

Sikke Anadolu’da Lidyalılar tarafından icat edilen ilk madeni paradır. Günümüz Sikke’si ise bu topraklardan çıkmış ilk digital paradır!

Ekibimiz adına bize yol gösteren herkese teşekkür ederim

Mehmet Ali Talmaç