Google, Kendi BlockChain zincirini kurma hazırlıklarında

İnternet devi Google, popüler kripto para birimi bitcoin’in arkasında da yer alan blok zinciri konusunda çalışmaya başladı. Şirket bu çalışmasıyla rekabetin önüne geçmeyi hedefliyor. İşte ilk detaylar; 

Bloomberg’in sağlam kaynaklara dayandırdığı haberine göre Google, kendi bulut sistemine dahil edilecek bir blok zinciri sistemi geliştiriyor. Bu sistemi diğer şirketlere de açmayı planlayan firma, bu sayede bulut dünyasındaki rekabetin önüne geçmeyi hedefliyor. Bilmeyenler için blok zinciri içerisindeki kayıtların birbirine kriptografik elementlerle bağlı olduğu sürekli büyüyen dağınık bir veritabanı olarak geçiyor. Bu yapıda veriler tek bir merkezde tutulmuyor ve bu da çok ciddi bir güvenlik artışı anlamına geliyor. Günümüzde sık sık yaşanan saldırılara karşı büyük önem arz eden bu altyapı, şirket için de çok mantıklı bulunuyor. Müşterilere yapacağı “verileriniz blok zinciri sayesinde oldukça güvede olacak” açıklamasının peşinde olan dev isim, bunu yapabilecek gücü de elinde bulunduruyor.

Blok zinciri Google’ı bulut alanında daha da güçlü hale getirecek Biliyorsunuz bu altyapı hali hazırda bitcoin dışında da kullanılıyor. Büyük şirketlerin alana ilgi göstermesiyle gündeme daha çok gelen sistem, internet devi tarafından ise hemen kullanıma geçecek gibi görünmüyor. Şirket yaptığı açıklamada süreçte çalıştıklarını ancak henüz erken aşamada olduklarını belirtiyor.

Google, blok zinciri konusunda önemli bir hazırlık içerisinde